Tenisové kluby v Želiezovciach a v Štúrove majú dlhodobo dobré vzťahy a v minulosti už viackrát organizovali priateľské turnaje. V roku 2014 sa pripojil klub mesta Šahy a vznikol  miestny regionálny turnaj, ktorý pomenovali podľa najstaršieho svetového tenisového turnaja (založeného v roku 1899).

„Najdôležitejším cieľom nášho turnaja je, aby sme sa aspoň raz do roka stretli a boli spolu, budovali a pestovali vzťahy, spolu športovali a venovali sa nášmu obľúbenému športu, tenisu. Nielen pohár je putovný, ale aj samotný turnaj sa koná vždy na inom mieste.  Tento rok boli na rade Želiezovce.  Atmosféra podujatia je výborná, všetci sa tu cítia veľmi dobre, našťastie sme si s tým vytvorili tradíciu, takže aj o budúcnosti rozmýšľam optimisticky,“

prezradil nám hlavný organizátor Michal Plešinsky,  kapítán, a vedúci družstva želiezovského klubu.

Tenisti odohrali 18 zápasov, štyri vyhrali športovci zo Štúrova, šesť členovia šahanského klubu, ale trofej tentorkát získalo mesto Želiezovce s ôsmimi víťazstvami.

Za 8 rokov mestá Štúrovo a Želiezovce vyhrali 3-3 turnaje, Šahy zvíťazilo dvakrát.

Na významnej udalosti sa zúčastnil aj Milan Kyseľ, predseda Západoslovenského tenisového zväzu, Tibor Csenger, podpredseda NSK, resp. Peter Hegedűs majiteľ želiezovských tenisových kurtov a predseda klubu.