Inzercia

Mesto Šahy a Pečať mesta Šahy zorganizovali už tradičný Vianočný jarmok, na ktorom sa stretli ľudia dobre vôle.

Na podujatí v dňoch 5. a 6. decembra 2019 tu návštevníci mohli nájsť okrem vianočnej atmosféry a dobrej nálady až 28 stánkov s medom, medovými výrobkami, knihami, keramikou, tkanými kobercami, bylinnými čajmi, sviečkami, ručne vyrobenými bábkami, teda maňuškami, drevenými hračkami, mydlami, ručne vyrobenými vankúšmi, košmi z papiera, náramkami, ručne vyrobenými suvenírmi, vianočnými ozdobami či adventnými vencami.

Už samozrejmosťou na tomto podujatí býva, že svoje výrobky tu v jednotlivých stánkoch ponúkali materské, základné ale aj stredné školy zo Šiah.

Foto: Andrej Budai

Sprievodným programom Vianočného jarmoku bolo aj podujatie s názvom “Mikuláš v meste”, počas ktorého sa najmenší mohli stretnúť priamo s Mikulášom. Na druhý deň jarmoku zorganizovali “Vianočné ohrievadlo” – stretnutie ľudí dobrej vôle, na ktorom dostal priestor spevokol, mažoretky či Senior klub so svojimi vianočnými piesňami. Úvodné slová mali riaditeľ Hontianskeho múzea a galérie Ľ.Simonyiho v Šahách Tibor Pálinkás, kaplan Marek Melich, katolícky farár Hlédik László a evanjelická farárka Hanka Peničková.

V rámci programu sa predstavili aj Mažoretky Šahulienky s vianočným tančekom, zaspievali deti so slovenskými, maďarskými ale i anglickými piesňami.

Zdroj a foto: Andrej Budai

Značky:, ,

Pridám komentár
Čítajte viac
2021.11.24.

Aliancia: Lockdown bez plánu na odškodnenie prevádzok ekonomiku položí

Pripomína, že najúčinnejšou zbraňou v boji s pandémiou je očkovanie, hlavne pre najohrozenejších seniorov. Ak sa vládna koalícia…

Prihláste sa na odber nášho newsletteraa my vám pošleme najaktuálnejší REflex magazín

Zaregistrujte sa na odber newsletteru

Prosím čakajte...

Ďakujeme za registráciu!

Šahy Slovensko
Najčítanejšie