Inzercia

Nedávno sa objavil na portáli mojapeticia.sk zber podpisov, ktorý sa týka daní mesta Šahy. Názov tejto petície beží pod menom: „Občianska iniciatíva za zníženie daní v meste Šahy”. V krátkom rozhovore sme sa pýtali hlavného organizátora tejto iniciatívy, Petra Szőllősyho.

foto: REflex24.sk/Mátyás Morva

Boje za reálne miestne dane už pretrvávajú istý čas a vyvolávajú rôzne diskusie a negatívnu kritiku. Tak ako sa tom písalo v rôznych mediach v našom regióne, tak sa to dostalo aj do médií na štátnej úrovni. Prečo práve teraz prišiel ten rozhodujúci moment na uskutočnenie tejto online petície?

Áno. V  roku 2019 boli zvýšené dane  o 75% a už rok a pól sa snažíme iniciovať  rozumnú úpravu daní, aby naše mesto nebolo najdrahším metom v našom regióne. Doteraz sme urobili články a videá, ktoré za tú dobu mali poukázať občanom na danú problematiku. Ale teraz už prišiel najvyšší čas! 9. decembra budú rokovať poslanci nášho mestského zastupiteľstva, ktorí budú rozhodovať o daniach a preto potrebujeme názor našich občanov.

Čo by mali vedieť záujemcovia z technického hľadiska o petícii? Ako sa môžu občania dostať k petičnému hárku; aké údaje sú potrebné; čo znamená to, že občania môžu hlasovať v anonymite?

Na viacerých platformách oboznamujeme občanov o online petícii. Je dostupná aj v tlačenej verzii. Na hárku sa nachádza QR kód, ktorý keď nasnímajú tak sa ihneď dokážu pripojiť. Taktiež je petícia dostupná na facebooku (facebook.com/szollosypeter), a taktiež je k dispozícii link: http://bit.ly/zarealnedanesahy . Na stránke je potrebné poskytnúť meno, adresu (nie presné bydlisko), e-mailovú adresu cez ktorú je potrebné potvrdiť súhlas.

Samozrejme občan môže podpísať petíciu aj ako anonym a údaje nebudú verejné.

9. Decembra o 12:00 sa ukončí občianska iniciatíva a online podpisovanie. Čo sa stane po ukončení petície a prečo práve v ten deň ?

V ten deň bude rokovanie mestského zastupiteľstva o daniach. Budeme na mestskom úrade a budeme mať so sebou aj vyjadrenie našich občanov! Veríme, že dovtedy dokážeme vyzbierať 800 hlasov. Preto si myslíme, že aj takouto formou dokážeme ovplyvniť vedenie nášho mesta.

foto: REflex24.sk/Mátyás Morva

Buďme trochu skeptickí a rozmýšľajme ako naši spoluobčania v tejto veci a položme si otázku: „ Aký to má zmysel podpísať túto petíciu? Aj tak sa nič nezmení !” Tak čo by ste občanom odkázali? Prečo by mali podpísať petíciu?

Za dobrú vec sa vždy oplatí bojovať! Nič sa nezmení do pozitívneho smeru, ak budeme iba sedieť a nepohneme ani prstom. My samozrejme vieme, že nie každý občan sa zaujíma a sleduje danú problematiku a ani to od nich neočakávame. Ale teraz musíme hľadieť na budúcnosť nášho mesta v najbližších rokoch. Nenechajme aby naše mesto bolo najdrahším v našom regióne a preto Vás prosíme aby ste podporili našu iniciatívu.

Značky:,

Pridám komentár
Čítajte viac

Prihláste sa na odber nášho newsletteraa my vám pošleme najaktuálnejší REflex magazín

Zaregistrujte sa na odber newsletteru

Prosím čakajte...

Ďakujeme za registráciu!

Šahy Slovensko
Najčítanejšie