Inzercia

V auguste roku 2019 želiezovská rodina so štyrmi deťmi utrpela vážnu dopravnú nehodu.    Ich najmenší syn, vtedy šesťmesačný Arnolkdo cestoval v aute spolu so svojimi rodičmi, po nehode ho previezli do nemocnice s vážnymi zraneniami. Zistili, že utrpel  zranenia hlavy a lebky, dvakrát ho museli oživovať, potom ho previezli do Budapešti, do špecializovanej nemocnice. Keď ho stabilizovali, mohol sa vrátiť na Slovensko, do Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave. Bohužiaľ sa uňho vytvoril hydrocefalus, preto stratil zrak a  pohybové schopnosti. Okolnosti spojené s koronavírusom situáciu iba sťažili, vyšetrenia a liečba boli posunuté, ale lekári a personál nemocnice robili, čo bolo v ich silách. 

Odvtedy je už malý chlapec doma, čakajú na rôzne výsledky a diagnózy, no rodičia neúnavne a s veľkou vierou a nádejou hľadajú pre svojho syna možnosti uzdravenia. Teraz ho liečia špeciálnou terapiou, jej základom je signálna molekula kmeňových buniek z placenty, mozgu a miechy. Kmeňové bunky pochádzajú z nenarodených zajacov, ktorých chov je certifikovaný a schválený Úradom regionálneho zdravotníctva.  Jedna kúra stojí 500 €, stačí to na dva mesiace. Pod jazyk chlapčeka umiestnia sterilné ampulky a signálne molekuly sa vstrebávajú cez lymfatický systém. Aby terapia bola úspešná, je potrebné kúru zopakovať min. trikrát. 

 „Arnoldko stratil už toľko toho, čo pre detičky v jeho veku je samozrejmé: radosť z hry, prvé krôčiky, spoločnú radosť s rodičmy zo slnečných lúčov alebo farieb. Zoznámili sme sa s jednou mamičkou, ktorá prežila so svojou dcérkou podobnú situáciu.  Lekári nechali jej uzdravenie už iba na Božiu vôľu. Zázrak sa stal, vďaka terapii podobnej liečbe kmeňovými bunkami stav dievčatka sa rapídne zlepšil. Základom liečby je, že pichajú kmeňové bunky z pupočníkovej krvi novorodencv do miechy, žily alebo svalov chorého pacienta. Táto liečba je dostupná iba v Mexiku, a stojí viac než  18 tisíc eur. K tomu ešte treba prirátať výdavky spojené s cestou a pobytom v krajine. Je to invazívna metóda, má aj svoje riziká, nikto vám, nič negarantuje.  Ale človek v krízovej situácii sa chytá aj slamky,” 

vyjadril sa o stave svojho syna otec, Peter Csuvara.

Preto sa obrátili na dobroprajných ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť, aby túto obrovskú sumu mohli pozbierať.

„Je to absurdné, že liečba ako môže byť takáto drahá a prečo nie je dostupná aj v Európe.  Nemáme na výber, život nášho syna je pre nás to najdôležitejšie, snažíme sa  o to, aby sme si peniaze zaobstarali.  Registrovali sme sa na stránke Ludia Ludom.sk, ktorá nám umožní zrealizovať zbierku podľa pravidiel, Už nám pomohlo veľa ľudí, ale stále nám chýba väčšia časť peňazí, preto sa snažíme o to, aby sme oslovili čo najviac ľudí na rôznych platformách. Dúfame, že sa nám to podarí, a nebude to neskoro.

Prosíme Vás, aby ste nám pomohli, lebo z vlastných zdrojov na to nemáme možnosť, iba ak sa pre Arnoldka spojí veľa dobrých ľudí.  Po úspešnej liečbe nás čaká ešte veľmi dlhá cesta.   Potom nasledujú ďalšie zložité terapie, rehabilitácia, ale my sa nevzdáme, lebo naša viera je silná.  Celkový zdravotný stav nášho dieťaťa nepoznáme ešte ani my, preto Vás popri finančnej pomoci žiadame aj o rady (kto mal podobnú skúsenosť) alebo aj inú pomoc.

Naša redakcia Vás prosí, ak by ste mohli podporiť rodinu a chlapčeka hoci iba pár drobnými, môžete to urobiť KLIKNUTÍM SEM, alebo im môžete poslať peniaze priamo na účet: SK91 8360 5207 0042 0731 4072

Kto by chcel kontaktovať rodičov, Máriu a Petra, nech sa pridá ku skupine zakladanej  pomôcť Arnoldkovi na facebooku, tu s nimi môžete konzultovať osobne.

Ukážme, čo znamená ľudskosť, pomôžme našim blížnym!

Ďakujeme!

Ákos Csonka

Značky:, ,

Pridám komentár
Čítajte viac

Prihláste sa na odber nášho newsletteraa my vám pošleme najaktuálnejší REflex magazín

Zaregistrujte sa na odber newsletteru

Prosím čakajte...

Ďakujeme za registráciu!

Šahy Slovensko
Najčítanejšie