Inzercia

V zmene rozpočtu na rok 2020 poslanci MsZ schválili finančné prostriedky na vybudovanie ďalších ihrísk v meste. Do Parku pohybu na Vinohradoch pribudne basketbalové ihrisko, ktorého súčasťou bude spevnená plocha z gumového liateho povrchu a betónovej dlažby, basketbalové koše a oplotenie s výškou 4 metre. Na vybudovanie ihriska bola v mestskom rozpočte vyčlenená suma 80 tisíc eur. V súčasnosti sa zabezpečujú podklady pre územné a stavebné konanie.

(pixabay.com)

Netradičné športovisko – multigolfové ihrisko – vybuduje mesto v lokalite medzi Ul. M.R.Štefánika, Tekovská a Ľ.Podjavorinskej.  Ihrisko bude pozostávať zo 6 stanovíšť, ktoré budú mať vyhadzovacie plochy – výhodiská, multigolfové jamky s integrovaným discgolfovým košom a popisy jamiek. Niektoré jamky budú disponovať drobnými prekážkami pre zvýšenie atraktivity hry. Discgolf je outdoorová aktivita pre širokú verejnosť. Princíp hry je rovnaký ako pri golfe, alebo minigolfe.  Cieľom hráča je prejsť ihrisko s čo najmenším počtom hodov. Predpokladané náklady na vybudovanie tohto ihriska sú 14 tisíc eur. V súčasnosti sa zabezpečujú podklady pre vydanie ohlásenia drobnej stavby.

Pribudnú aj ďaľšie detské ihriská – na Ul.K.Marxa, Ku Bratke, M.R.Štefánika (za OD Pokrok) a Ul. Sv.Michala v areáli 2. ZŠ. Dve ihriská , vybudované minulý rok na Vojenskej ul. a Ul.P.O.Hviezdoslava, budú rozšírené o ďalšie prvky. V mestskom rozpočte bola vyčlenená suma 170 tisíc eur. Ihriská sú určené pre vekovú kategóriu 3-14 rokov. V súčasnosti sa zabezpečujú podklady k stavebnému konaniu.


zdroj: levice.sk

Značky:, ,

Pridám komentár
Čítajte viac
2021.11.24.

Aliancia: Lockdown bez plánu na odškodnenie prevádzok ekonomiku položí

Pripomína, že najúčinnejšou zbraňou v boji s pandémiou je očkovanie, hlavne pre najohrozenejších seniorov. Ak sa vládna koalícia…

Prihláste sa na odber nášho newsletteraa my vám pošleme najaktuálnejší REflex magazín

Zaregistrujte sa na odber newsletteru

Prosím čakajte...

Ďakujeme za registráciu!

Šahy Slovensko
Najčítanejšie