Inzercia

Investorom nového projektu je šahanská firma Plus Job Solution, za projektové plány zodpovedá projektová kancelária Artel Plus. O podrobnostiach projektu sme sa rozprávali s majiteľmi firmy Plus Job, s Tímeou Danis Longai a s Júliusom Danisom.  

(foto: ARTEL PLUS)

Je dôležité upozorniť čitateľov na  fakt, že neide o klasické bytovky a paneláky, ktoré nájdeme v Šahách v hojnom množstve.  Nápad vznikol cca. pred dvoma rokmi, inšpirovali ich obytné parky v Budapešti.  Počas jednotlivých fáz plánovacieho procesu bolo kľúčovým aspektom vytvorenie priestranného, útulného prostredia: dvojizbové byty sú plánované s  rozlohou  60m2 , trojizbové budú mať 90m2. Na oplotenom pozemku, ktorý bude uzavretý rampou, okrem parkoviska plánujú vybudovať aj park a ďalšie komunitné priestory, k bytom na prízemí bude patriť aj malá záhradka, byty na prvom poschodí a podkroví budú mať veľké terasy. 

„V Šahách sa už viac ako 20 rokov neuskutočnila investícia takéhoto druhu, napriek tomu, že na základe aktuálneho veľkého dopytu môžeme konštatovať, že ľudia by určite mali záujem. Územný plán je vyslovene zastaralý, cca. 50 rokov ho neupravili. Budovy sme plánovali na štvorposchodové, no vedenia mesta malo odmietavý  prístup.”

(foto: REflex24/Morva Mátyás)

Napriek tomu, že mesto do obytného parku investovať nemusí a celý projekt slúži komunite, a umožní mladým, aby ostali doma, manželský pár, ktorý je investorom projektu, sa stretol s negatívnym postojom vedenia mesta i aj poslancov. Longaiovci očakávali, že podporia rozvoj mesta. Július Danis sa vyjadril tak, že napriek problémom aspoň upravená koncepcia projektu bude schválaená a verí v to, že v budúcnosti už nemusia čeliť ťažkostiam zo strany vedenia mesta a obytný park môže byť ukončený v najoptimálnejšom prípade v roku 2024. 

Značky:,

Pridám komentár
Čítajte viac
2021.10.25.

Peter Szőllősy: Otvorený list poslancom mesta Šahy

Vážená pani poslankyňa, vážený páni poslanci Dovoľte mi, aby som sa Vám v mene Združenia podnikateľov mesta Šahy prihovoril…

Prihláste sa na odber nášho newsletteraa my vám pošleme najaktuálnejší REflex magazín

Zaregistrujte sa na odber newsletteru

Prosím čakajte...

Ďakujeme za registráciu!

Šahy Slovensko
Najčítanejšie