Inzercia

Na našom portáli (reflex24.sk) sme Vás už informovali,  že  FK Slovan Šahy v auguste štartuje v IV. lige. Požiadali sme tri osoby, ktoré sa priamo alebo nepriamo zaoberajú šahanským futbalom, aby hodnotili výsledky tímu

Zoltán Elek
športový novinár, Šahy

Správa ma veľmi potešila. Už je to cca. desať rokov, že dospelý tím hral na takej vysokej úrovni.  Vtedy vládla na šahanskom štadióne výborná atmosféra, teraz je to možné zase.

Pre mladých je to výborná príležitosť, aby ukázali svoje vedomosti aj vo vyššej lige. Ako poznám ich budúcich súperov, na šahanský tím čakajú ťažké boje.  Pripomína mi to zápasy s Hurbanovom.  V nasledujúcej sezóne sa  dvaja veľkí rivali zase stretnú, ale aj zápasy s Levicami, Štúrovom, Nesvadami a Kolárovom budú poriadne tvrdé regionálne stretnutia.

Ľudovít Belák
brankár mužstva, Vyškovce nad Ipľom

Počas sezón posledných rokov sme dokázali, že sme tím, ktorý dokáže hrať dobré zápasy, a dokonca je schopný sťažiť situáciu mužstvám z vyšších tried.  Asi pred rokom to bolo veľké sklamanie aj pre fanúšikov, aj pre hráčov, že napriek napínavej a úspešnej sezóne sme nepostúpili vyššie, ani keď sme na to mali možnosť.  

V nasledujúcej sezóne, ktorá bola predčasne prerušená, sa nám podarilo dosiahnuť presvedčivý výkon, preto sme sa chceli chopiť šance postupu za každú cenu. Teraz máme možnosť, aby sme sa vyskúšali na vyššej úrovni, preto pod vedením trénera Jozefa Urblíka kladieme väčší dôraz na prípravu.  

Je dôležité vedieť aj to, že väčšina hráčov pochádza zo Šiah alebo z blízkeho okolia, a spolu s ostatnými urobia maximum za to, aby obstáli aj v IV.lige a  takýmto spôsobom reprezentovali mesto a región.  Chcem sa poďakovať aj fanúšikom, s ktorými sa vždy môžeme rátať a  snažíme sa im odvďačiť sa za ich priazeň aj v tejto sezóne kvalitnou hrou.

Imrich Márton
zástupca tímu, Šahy

FK Slovan Šahy v  roku 2019/2020 štartoval vo východnej skupine  V. ligy. Jesennú sezónu sme ukončili úspešne, iba raz sme prehrali a končili sme na prvom mieste.  Jarnú sezónu sme čakali s jasným cieľom: dostať sa do IV. ligy.    

Podaril sa nám aj jarný štart, náš prvý zápas sme vyhrali.  A potom nasledovali opatrenia kvôli COVID-19 zavedené na území celého Slovenska, ktoré nás nepríjemne prekvapili.  Na základe rozhodnutia Slovenského futbalového zväzu súťaž bola zrušená a všetky dovtedy dosiahnuté výsledky zmazané.

Dúfali sme, že zápasy čoskoro môžu pokračovať a kompetentné osoby určite berú do úvahy aj výsledky dosiahnuté v prerušenom období 2019/2020. Naše nádeje sa splnili, futbalový zväz prijal našu prihlášku do IV. ligy.

Vyzerá to tak, že tvrdá práca chlapcov má svoj pozitívny výsledok.  Som presvedčený, že postup tímu FK Slovan Šahy do IV. ligy je opodstatnený a je vhodný tradíciám šahanského futbalu. Prajem chlapcom pekné výsledky, aby  dôstojne reprezentovali naše mesto a  zlepšili reputáciu šahanského futbalu!

Značky:,

Pridám komentár
Čítajte viac

Prihláste sa na odber nášho newsletteraa my vám pošleme najaktuálnejší REflex magazín

Zaregistrujte sa na odber newsletteru

Prosím čakajte...

Ďakujeme za registráciu!

Šahy Slovensko
Najčítanejšie