Ezévi utolsó közgyűlésén négy taggal bővült a Bars Területi Idegenforgalmi Szervezet  (BTISZ), így jelenleg 25 taggal rendelkezik.

A BTISZ tagjává vált a lévai Kereszthegyi Borászok Egyesülete. A borászok gondoskodnak a Kereszthegyen található tanösvénnyel, illetve rendszeresen megrendezik a Szt. Orbán napi ünnepségeket is. 

forrás: OOCR Tekov

“További új tagok még a Kúdela Borászat és a Forespo Pálinkafőzde , továbbá  a regionline.sk polgári társulás, melynek fő célja  Hont és  Bars régió, azon belül is a Lévai járás bemutatása multimediális formában, vagyis videóriportok segítségével a regionális    www.leviceonline.sk portálon keresztül, illetve a vadonatúj regionális internetes televízió, a TVTEKOVHONT.SK segítségével”

– tájékoztatott a BTISZ ügyvezetője, Denis Marosy.

Zselíz városában, mely szintén a szervezet tagja, a 2020-as évben több jeles rendezvényt is  támogatnak majd, erre a célra már a költségvetésből is  elkülönítettek egy összeget.

“Támogatjuk a  „tavaszi Schubertiádét“ és a Kórusfesztivált, amely egy nagyszabású koncerttel ér majd véget a Szent Jakab-templomban. Hadd legyenek ezek a rendezvények szélesebb körben ismertek és általunk is támogatottak”

– tette hozzá Marosy.

Szent Jakab-templom, Zselíz (forrás. www.tortenelemportal.hu)

A közgyűlésen megtárgyalták a BTISZ további stratégiáját a 2020-as évre. “Ezen kívül jóváhagyásra került a költségvetés és a tagsági díj is, hiszen ezek szükségesek a szervezet munkájához. Az anyagiakat régiónk idegenforgalmának fejlesztésére fordítjuk majd” – magyarázta a szervezet ügyvezetője.

Elmondása szerint Bars régió remek lehetőségeket nyújt a turistáknak, de még van miben fejlődnie:

“Az is szóba került, mit sikerült már megvalósítani, valamint azt is megbeszéltük, hogyan tudnánk motiválni tagjainkat olyan aktivitások szervezésére, amelyek nem csak a marketing szempontjából fontosak, de megmutatnák a látogatóknak a községekben rejlő lehetőségeket. Fontosnak tartottuk tagjaink számára bemutatni, kikkel vagyunk kapcsolatban, kik a munkatársaink, milyen módon fektetjük be a pénzt, amelyhez a hozzájárulások és támogatások által jutunk hozzá.”

A 2020-as évben a BTISZ olyan tevékenységeket tervez, amelyek Bars régiót a marketing területén egy szinttel feljebb emelik, hogy vonzóbbá tegyék a régión kívül élők, sőt a külföldiek számára  is.

Múzeum és galéria a lévai várban (forrás: slovakia.travel.sk)

“Fontos, hogy ezt a trendet folytassuk tovább. Segítségünkre van ebben a tagsági bázis, amely nagyon sokrétű és stabil. Szeretnénk együttműködni olyan cégekkel, társaságokkal, egyesületekkel, önkormányzatokkal is, amelyek az idegenforgalom terén tudnak valamit nyújtani.  Ezt aztán kihasználhatjuk régiónk marketingjének fejlesztése érdekében.  Az a célunk, hogy az emberek eltöltsenek itt egy napot vagy hétvégét, és közösen bebizonyítsuk, hogy Bars régió valóban vonzó, színvonalas és attraktív térség”

– fejezte be Marosy.

Szántó polgármestere, Ľubomír Lőrincz szerint a szervezet megalapítása nagy jelentőséggel bírt, s ez jelenleg márkonkrét formában jelenik meg.  

“Amikor három évvel ezelőtt az akkori lévai alpolgármester,  Ján Krtík kezdeményezésére megalapítottuk a BTISZ-t, csak néhány község és egyesület értette meg  szervezet jelentőségét. Ma a szervezet tagjainak száma egyre növekszik, most kezdjük kihasználni a pénzügyi támogatások nyújtotta előnyöket, melyek segítségével fejleszthetjük járásunkat és szervezetünket is”

– magyarázta Lőrincz.

A szántói termálfürdő a régió egyik legnépszerűbb turisztikai célpontja (forrás: www.travelguide.sk)

Lőrincz szerint a nap fő témáját az összefogás, a kapcsolatok keresése jelentette. “Ez egy aktuális téma, amely az európai alapok felhasználásában is megjelenik, a jövőben pedig az integrált területi beruházások kérdésében is fontos szerepet játszik majd. A gyakorlatban ez azt jelenti,  hogy az adott térségben tevékenykedő szereplők döntenek majd arról, milyen projekteket és beruházásokra kerül majd sor a területen.  Ez egy olyan lehetőség, amely az együttműködésekben szerzett tapasztalatokon alapul.  Ezek a tevékenységek sokkal hatékonyabbak lesznek annál, mintha valaki ugyanezt egyénileg végezné el az adott területen. A BTISZ nyitott az új érdeklődők felé, akik a szervezet aktív tagjaivá szeretnének válni” – fejezte be Szántó polgármestere.

Andrej Budai

Címkék: , , , , , ,

Hozzászólok

Támogass minket!

Támogasd Te is a Garam és az Ipoly mente lapját, a Reflex24-et, hogy a következő hónapokban is eredményesen működhessen tovább a portálunk és a havilapunk!

Támogatom a REflex24-et!
Olvasta már?
2025.06.15.

Az ízek és az emlékek megőrzése egy évtizeden át – Tízéves az ipolysági Bagetéria

Aki a retró ízekre vágyik Ipolyságon, az bizonyára Čeri Angelikát keresi, a jól ismert Bagetéria tulajdonosát, aki 10…

2025.06.20.

„A felvidéki gyökereim újra és újra segítenek megtalálni önmagamat”

A Zselízi Országos Népművészeti Fesztivál plakátjáról 10 éve Bencze-Németh Rebeka tekint vissza ránk. A 29 éves hivatásos néptáncművész…

2025.06.20.

Zselízi és ipolysági választókörzet alakulhat Nyitra megyében?

(Fotó: Krásy Nitrianskeho kraja) Nyitra Megye Önkormányzatának májusi testületi ülésén a napirendi pontok közt eredetileg nem szerepelt, csak…

Iratkozzon fel hírlevelünkreés küldjük az aktuális REflex lapszámot.

Iratkozzon fel hírlevelünkre

Kérem várjon...

Köszönjük a feliratkozást!

Ipolyság Szlovákia
Legolvasottabb