Van, aki bélyeget vagy képregényt gyűjt, és van, aki mobiltelefonokat. Kádasi Tibor több ezer darabos kollekciójának köszönhetően Ipolyvisken egy egyedülálló időutazásra indulhatunk a mobiltelefonok világába.

A mai tizenévesek nem is tudják elképzelni, mekkora öröm volt a ’90-es és a 2000-es években nyomógombos mobiltelefon tulajdonosnak lenni. Nokia, Siemens, Sony, Ericsson, Motorola vagy a BlackBerry voltak egykor a sláger telefonok.

Kádasi Tibor immár hét éve megszállott gyűjtő. Családi házuk garázsában pedánsan sorakoznak a ma már retrónak számító készülékek mellett az újabb darabok is.

„A hobbi még akkor kezdődött, amikor Ipolyvisken a helyi kisboltban dolgoztam. A vásárlók tudtak a telefonokhoz fűződő lelkesedésemről, ezért gyakran hoztak nekem otthon már feleslegessé váló készülékeket, amiket én szimbolikus összegért meg is vásároltam. Ezután már nem csak a helyiektől, hanem a környékbeli ismerősöktől is kaptam telefonokat. Gyakran vásárolok internetes csoportokból, ebay-ről, ezáltal külföldről is”

– fogalmazott Kádasi Tibor.

A gyűjteménye amerikai és litván darabokkal is büszkélkedhet, legrégebbi mobiltelefonja egy 1992-es GH197 Ericsson.

Mobiltelefonok mellett láthatunk töltőket, fülhallgatókat, SIM-kártyákat, navigációs eszközöket, MP3 lejátszókat, iPod-okat, játékkonzolokat, fényképezőgépeket, a világ számos pontjáról papírpénzeket és laptopokat. A legrégebbi kiállított notebook a ’90-es évekből származik.

„Amikor a gyűjteményem fele ekkora volt, egy indiai érdeklődő 5000 eurót kínált érte. De nem adtam el, azóta csak tovább bővült. Jelenleg 2835 darabos. A mobiltelefonok 90%-a működőképes. A hibás készülékeket is igyekszem megjavítani”

– tette hozzá a 33 éves gyűjtő, akinek nem célja a kereskedés vagy az eladás, csupán a gyűjtés szeretete motiválja.

A gyűjtésnél fontos a rendszerezés. Tibor pontos adatbázist vezet a gyűjteményéről különböző adatok és ismertetőjegyek szerint. A kiállítóhelyiséget füstérzékelővel és kamerákkal védi.

Pedánsan felcímkézett polcokon sorakozó darabok közül még hiányzik néhány ritkaság. Tibor a különleges darabokat keres a gyűjteményébe:

„A Sony Ericsson 2009-ban adta ki azt a ritkaságszámba menő darabját, a Pureness X5-öt, amelynek a szerkezete átlátszó. Csak a jómódúak körében volt népszerű, mert ők engedhették meg maguknak. A gyűjteményemben számomra több különleges darab is van. Az amerikai telefont sokáig tartott beszerezni, egy aukción sikeresen licitáltam rá. Bár továbbra is gyűjtöm a nem használt, vagy sérült darabokat, de főleg már a ritkaságokat keresem.”

A kollekcióban napjaink divatos okostelefonjai is megtalálhatóak, mint az iPhone, a Samsung S széria és a Xiaomi.

A gyűjtőszenvedély rengeteg időt, pénzt és energiát emészt fel. Kádasi Tibor továbbra is szívesen fogad mobiltelefonokat, töltőket, laptopokat, pénzeket, illetve szívesen látja az érdeklődőket ipolyviski otthonában.

Hozzászólok

Támogass minket!

Támogasd Te is a Garam és az Ipoly mente lapját, a Reflex24-et, hogy a következő hónapokban is eredményesen működhessen tovább a portálunk és a havilapunk!

Támogatom a REflex24-et!
Olvasta már?
2025.06.15.

Az ízek és az emlékek megőrzése egy évtizeden át – Tízéves az ipolysági Bagetéria

Aki a retró ízekre vágyik Ipolyságon, az bizonyára Čeri Angelikát keresi, a jól ismert Bagetéria tulajdonosát, aki 10…

Iratkozzon fel hírlevelünkreés küldjük az aktuális REflex lapszámot.

Iratkozzon fel hírlevelünkre

Kérem várjon...

Köszönjük a feliratkozást!

Ipolyság Szlovákia
Legolvasottabb